Pláštěnky versus deštníky – začínáte s levným stěhováním v Praze https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/ a zrovna se rozpršelo? Pokud běháte z domu ven, tam a zpátky, mějte při ruce vhodnou a hlavně pevnou pláštěnku. Zapomeňte na deštník, protože jednak nemáte obě ruce volné pro případné přenášení věcí, a pak vám za deště mohou větrné poryvy deštník převrátit či rozlámat.
Posypový materiál na chodník – velkým problémem je u zimního stěhování námraza. Neponechávejte nic náhodě, neriskujte vážný úraz po pádu na chodník a veškeré přístupové cesty pro stěhovací proces důkladně zasypte vhodným posypovým materiálem. Nejlépe jemným křemičitým pískem nebo popelem. Posypová sůl příliš vhodná není, protože vytvoří na zemi kluzkou břečku.
Důkladné zabalení krabic a nábytku proti větru – silný vítr dokáže zacvičit i s lidmi, kteří chodí po ulici, natož pak v situaci, kdy zrovna nesete velkou dřevěnou desku od skříně. Vítr se do desky opře, jako do rogalla, a může s vámi mrštit o zem. Není to legrace, za silného větru se mohou stát i velmi těžké úrazy. Pokud je však vítr relativně únosný, práci přerušovat nemusíte, ale důkladně zajistěte všechny zabalené předměty, aby je vítr nerozbalil, např. obalené kuchyňské židle do bublinkové fólie ještě převažte provázkem.
Krupobití a bouřka – jestliže se venku, jak se říká, „žení všichni čerti“, padají kroupy větší, než knoflíky od kalhot, a kolem vás je nebe protkáno blesky, vyčkejte raději s další činností, než se bouřka přežene. Nemá význam ušetřit půl hodiny času za cenu, že kroupy poškodí nábytek a spotřebiče, anebo že vás úder blesku dokonce usmrtí. Za silné bouřky a krupobití si dávají pauz i stěhováci, opravdu nemá smysl takto riskovat. V extrémních případech, jestliže je hlášen například přechod frontálního systému a extrémní bouřková činnost, se vyplatí počkat i několik hodin, anebo akci přesunout na jiný termín, pokud to jde.